Kategorie

Marek
Konsultant SEMSEO

Porozmawiajmy o Twojej stronie

Co to jest SEO?

SEO to skrót od Search Engine Optimization, czyli po polsku: optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest to obszar marketingu internetowego, który należy do najbardziej rozbudowanych, wymaga największych kompetencji, a przy tym przynosi największe zwroty, o ile nakłady są długofalowe. 

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek zazwyczaj dzielona jest na dwa typy działań:

  • on site (na stronie www),
  • off site (poza stroną www).

Działania on site to przede wszystkim tworzenie treści, które są potencjalne wyszukiwane przez użytkowników. Im wyższej jakości kontent, tym większa szansa na powodzenie. Techniczne wymagania co do tworzenia treści to jeden aspekt SEO, ale kompletnie odmienny to jakość samej treści w ocenie użytkowników. Google dysponuje zaawansowanymi narzędziami, które pozwalają na śledzenie aktywności użytkowników na stronach www. Ułatwia to ocenę treści na stronach. 

Kolejnym elementem działań on site jest utrzymywanie strony w wersji mobilnej, odpowiednia szybkość i sposób ładowania strony, jej UX (czyli użyteczność), sposób organizacji treści, kategorii i produktów na stronie. Wszystkie te elementy są także częścią składową oceny naszego portalu w oczach Google. 

Off site to pozyskiwanie linków do naszej strony. Wachlarz działań jest bardzo szeroki, możliwości olbrzymie. Od artykułów sponsorowanych, przez współpracę z właścicielami stron tematycznych, testerami, blogerami, influencerami aż po wszystkie formy dostępne w social media. 

Jak oszczędzić miesięcznie 33.100zł na SEO/SEM?

krdzen.webp

Krzysztof Rdzeń
Project Manager

Zarządzanie projektami marketingu SEO/SEM wymaga doskonałej znajomości dokumentacji wyszukiwarki Google. Co roku Google wdraża nawet do dziesięciu znaczących aktualizacji swojego algorytmu.
Każda aktualizacja operuje na kilku poziomach: technicznych wymagań w stosunku do stron www, oczekiwań co do treści na stronie – ich zawartości oraz formy prezentacji, aż po sposób w jaki domena pozyskuje linki zewnętrzne
alemanski.webp

Andrzej Lemański
Marketing Manager

Wg badań IAB AdEx w czasach kryzysu tort reklamowy na polskim rynku wykazuje mocną tendencję do przesuwania się w stronę reklamy SEM.
Najwięcej traci wtedy display, a więc reklama wizerunkowa. Wynika to z faktu, że reklama SEM jest zaliczana do tzw performance marketing, czyli reklamy wydajnościowej. Jeśli liczy się koszt za każdą wydaną złotówkę nie ma lepszej drogi.

Klient na I miejscu

Pracujemy przez całą dobę, aby Ci pomóc. Napisz do nas w dowolnym momencie, a jeden z nas z przyjemnością szybko się z Tobą skontaktuje!

Wystarczyły 3 miesiące, aby SEMFURY dostarczyło mi pierwsze efekty pracy. Kolejne miesiące to już zwrot na obiecanym poziomie i dziś marketing pozyskuje klientów na poziomie działu handlowego
5/5
Rafał
Kampania Shopping podniosła obroty w moim sklepie internetowym o 300%. Czy trzeba coś dodawać?
5/5
Tomasz
Kampania na Mapy Google uratowała moją kawiarnię przed zamknięciem.
5/5

Natalia

Poprawne zainstalowanie pełnej analityki na mojej stronie uświadomiło mi, które usługi mojej firmy cieszą się największą popularnością
5/5
Przemysław

2023 copyright SEMFURY. All rights reserved.

Aleje Jerozolimskie 123A, Warszawa

[email protected]

607 626 368