Kategorie

Marek
Konsultant SEMSEO

Porozmawiajmy o Twojej stronie

Ile kosztuje kampania Google Ads?

Koszt kampanii Google Ads zależy od wielu czynników, takich jak branża, konkurencja, rodzaj reklam, lokalizacja, grupa docelowa i wiele innych.

W Google Ads płacisz za kliknięcie w Twoją reklamę, czyli model płatności nazywa się CPC (ang. cost-per-click). Koszt kliknięcia w reklamę jest uzależniony od konkurencyjności rynku i zwykle waha się od kilku groszy do kilkudziesięciu złotych za kliknięcie.

Cena kliknięcia jest określana w systemie aukcyjnym Google Ads. W każdej aukcji biorą udział reklamy spełniające określone kryteria, a ich pozycja w wynikach wyszukiwania zależy od kilku czynników, takich jak oferta CPC, jakość reklamy, a także jakość strony docelowej.

Budżet kampanii Google Ads powinien być ustalony indywidualnie dla każdej firmy i zależy od celów kampanii, rodzaju reklam, grupy docelowej i wielu innych czynników. Zwykle zaleca się, aby budżet reklamowy wynosił od kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie, ale mogą to być też kwoty wyższe lub niższe, w zależności od potrzeb i możliwości finansowych firmy.

Jak oszczędzić miesięcznie 33.100zł na SEO/SEM?

krdzen.webp

Krzysztof Rdzeń
Project Manager

Zarządzanie projektami marketingu SEO/SEM wymaga doskonałej znajomości dokumentacji wyszukiwarki Google. Co roku Google wdraża nawet do dziesięciu znaczących aktualizacji swojego algorytmu.
Każda aktualizacja operuje na kilku poziomach: technicznych wymagań w stosunku do stron www, oczekiwań co do treści na stronie – ich zawartości oraz formy prezentacji, aż po sposób w jaki domena pozyskuje linki zewnętrzne
alemanski.webp

Andrzej Lemański
Marketing Manager

Wg badań IAB AdEx w czasach kryzysu tort reklamowy na polskim rynku wykazuje mocną tendencję do przesuwania się w stronę reklamy SEM.
Najwięcej traci wtedy display, a więc reklama wizerunkowa. Wynika to z faktu, że reklama SEM jest zaliczana do tzw performance marketing, czyli reklamy wydajnościowej. Jeśli liczy się koszt za każdą wydaną złotówkę nie ma lepszej drogi.

Klient na I miejscu

Pracujemy przez całą dobę, aby Ci pomóc. Napisz do nas w dowolnym momencie, a jeden z nas z przyjemnością szybko się z Tobą skontaktuje!

Wystarczyły 3 miesiące, aby SEMFURY dostarczyło mi pierwsze efekty pracy. Kolejne miesiące to już zwrot na obiecanym poziomie i dziś marketing pozyskuje klientów na poziomie działu handlowego
5/5
Rafał
Kampania Shopping podniosła obroty w moim sklepie internetowym o 300%. Czy trzeba coś dodawać?
5/5
Tomasz
Kampania na Mapy Google uratowała moją kawiarnię przed zamknięciem.
5/5

Natalia

Poprawne zainstalowanie pełnej analityki na mojej stronie uświadomiło mi, które usługi mojej firmy cieszą się największą popularnością
5/5
Przemysław

2023 copyright SEMFURY. All rights reserved.

Aleje Jerozolimskie 123A, Warszawa

[email protected]

607 626 368