Kategorie

Marek
Konsultant SEMSEO

Porozmawiajmy o Twojej stronie

Ile kosztuje SEM Specialist (specjalista ds Google Ads)?

ile kosztuje specjalista google ads

 

SEM Specialist to powszechna już profesja, bez której nie obejdzie się żaden biznes poważnie funkcjonujący w Internecie. Niegdyś stanowisko to było tworzone w dużych i średnich firmach, ale dzisiaj jest obowiązkowe już dla małych biznesów e-commerce. Wynika to przede wszystkim ze złożoności zagadnienia SEM i SEO oraz z bardzo wysokiego poziomu konkurencyjności innych biznesów.

Zasadniczo, jeśli prowadzimy sklep internetowy normą jest, że więcej niż połowa obrotów pochodzi z wyszukiwarki internetowej. A to oznacza konieczność dbania o ruch przychodzący z tego właśnie źródła, czyli pracy z systemem reklamowym Google Ads oraz dbanie o organiczne pozycjonowanie sklepu lub strony internetowej w wyszukiwarce Google.

Dobry specjalista SEM ma ręce pełne roboty cały rok, gdyż wymagania właściciela wyszukiwarki Google zmieniają się nieustannie. Podobnie zmienia się system reklamowy Google Ads. Podstawą prawidłowo wykonywanego zawodu Sem Specialist jest nieustanny rozwój i kształcenie. Dlatego zarobki dobrych SEM specialist zaczynają od 6 – 7 tysięcy złotych, a mogą sięgać nawet 12.000zł, gdy mowa o najlepszych ekspertach.

A to oznacza całkowity koszt wynagrodzenia dla pracodawcy na poziomie minimum 12.000zł miesięcznie. Do tego musimy doliczyć koszt sprzętu, oprogramowania, kształcenia oraz budżetu reklamowego. Nawet najlepszy ekspert SEM nie zdziała nic bez porządnego budżetu, który to bezpośrednio przekłada się na liczbę kliknięć, a więc wejść na stronę, a w efekcie czego zamówień w sklepie internetowym, telefonów maili lub osobistych odwiedzin w naszej firmie.

Matematyka jest tutaj prosta i nieubłagana. Rozsądne miesięczne koszty to:

Koszt etatu 12.000zł

Budżet reklamowy 6000zł

Koszt sprzętu i oprogramowania 1500zł

Koszt szkolenia 500zł

Jest to wysoki koszt, jaki jest w stanie udźwignąć tylko duża organizacja. W przypadku średnich i małych biznesów jest on problematyczny. Dlatego popularniejszą metodą jest współpraca z wyspecjalizowanymi podmiotami, które biorą na siebie koszt utrzymania stanowiska SEM specialist. Dzięki temu największym kosztem jaki miesięcznie ponosimy jest koszt budżetu konta Google Ads.

Jak oszczędzić miesięcznie 33.100zł na SEO/SEM?

 

krdzen.webp

Krzysztof Rdzeń
Project Manager

Zarządzanie projektami marketingu SEO/SEM wymaga doskonałej znajomości dokumentacji wyszukiwarki Google. Co roku Google wdraża nawet do dziesięciu znaczących aktualizacji swojego algorytmu.
Każda aktualizacja operuje na kilku poziomach: technicznych wymagań w stosunku do stron www, oczekiwań co do treści na stronie – ich zawartości oraz formy prezentacji, aż po sposób w jaki domena pozyskuje linki zewnętrzne
alemanski.webp

Andrzej Lemański
Marketing Manager

Wg badań IAB AdEx w czasach kryzysu tort reklamowy na polskim rynku wykazuje mocną tendencję do przesuwania się w stronę reklamy SEM.
Najwięcej traci wtedy display, a więc reklama wizerunkowa. Wynika to z faktu, że reklama SEM jest zaliczana do tzw performance marketing, czyli reklamy wydajnościowej. Jeśli liczy się koszt za każdą wydaną złotówkę nie ma lepszej drogi.

Klient na I miejscu

Pracujemy przez całą dobę, aby Ci pomóc. Napisz do nas w dowolnym momencie, a jeden z nas z przyjemnością szybko się z Tobą skontaktuje!

Wystarczyły 3 miesiące, aby SEMFURY dostarczyło mi pierwsze efekty pracy. Kolejne miesiące to już zwrot na obiecanym poziomie i dziś marketing pozyskuje klientów na poziomie działu handlowego
5/5
Rafał
Kampania Shopping podniosła obroty w moim sklepie internetowym o 300%. Czy trzeba coś dodawać?
5/5
Tomasz
Kampania na Mapy Google uratowała moją kawiarnię przed zamknięciem.
5/5

Natalia

Poprawne zainstalowanie pełnej analityki na mojej stronie uświadomiło mi, które usługi mojej firmy cieszą się największą popularnością
5/5
Przemysław

2023 copyright SEMFURY. All rights reserved.

Aleje Jerozolimskie 123A, Warszawa

[email protected]

607 626 368