Edit Template

Kategorie

Marek
Konsultant SEMSEO

Porozmawiajmy o Twojej stronie

Ile kosztuje SEO?

co to jest seo

Ceny jakie płaci się za pozycjonowanie to jeden z najgorętszych tematów w branży. Są firmy, które wykładają nawet okrągły milion rocznie na walkę o topowe pozycje w wyszukiwarce Google. Z pewnością są takie, które płacą więcej np w branży finansowej, ale nigdy się do tego nie przyznają. 

Prawidłowo prowadzona polityka SEO powinna uwzględniać budżet na tworzenie treści – najtańsze z nich są pisane i tego należy się trzymać. Istotna jest częstotliwość i jakość – dużo i często to elementy niezbędne. Koszt takich działań zaczyna się od 1500 – 2000zł miesięcznie. 

Drugim elementem jest pozyskiwanie linków – tutaj budżet jest nieograniczony, może iść faktycznie w miliony złotych. Niemniej można także zacząć od kilkuset złotych miesięcznie i cierpliwie budować zaplecze – efekty przyjdą po 10-12 miesiącach. 

Obliczając koszt kampanii SEO trzeba wziąć pod uwagę, że horyzont działań krótszy niż 12 miesięcy nie ma sensu. Optymalny czas, w którym odczujemy mądrze prowadzenia działania SEO to 12-24 miesiące. 

Najlepiej obrazuje to przykład typowego wykresu wzrostów na frazy kluczowe w SEO. Jak widać, czas jest tutaj kluczowy. SEO nie należy do dziedziny, w której da się zrywać nisko wiszące owoce (w przeciwieństwie do SEM).

Jak oszczędzić miesięcznie 33.100zł na SEO/SEM?

krdzen.webp

Krzysztof Rdzeń
Project Manager

Zarządzanie projektami marketingu SEO/SEM wymaga doskonałej znajomości dokumentacji wyszukiwarki Google. Co roku Google wdraża nawet do dziesięciu znaczących aktualizacji swojego algorytmu.
Każda aktualizacja operuje na kilku poziomach: technicznych wymagań w stosunku do stron www, oczekiwań co do treści na stronie – ich zawartości oraz formy prezentacji, aż po sposób w jaki domena pozyskuje linki zewnętrzne
alemanski.webp

Andrzej Lemański
Marketing Manager

Wg badań IAB AdEx w czasach kryzysu tort reklamowy na polskim rynku wykazuje mocną tendencję do przesuwania się w stronę reklamy SEM.
Najwięcej traci wtedy display, a więc reklama wizerunkowa. Wynika to z faktu, że reklama SEM jest zaliczana do tzw performance marketing, czyli reklamy wydajnościowej. Jeśli liczy się koszt za każdą wydaną złotówkę nie ma lepszej drogi.

Klient na I miejscu

Pracujemy przez całą dobę, aby Ci pomóc. Napisz do nas w dowolnym momencie, a jeden z nas z przyjemnością szybko się z Tobą skontaktuje!

Wystarczyły 3 miesiące, aby SEMFURY dostarczyło mi pierwsze efekty pracy. Kolejne miesiące to już zwrot na obiecanym poziomie i dziś marketing pozyskuje klientów na poziomie działu handlowego
5/5
Rafał
Kampania Shopping podniosła obroty w moim sklepie internetowym o 300%. Czy trzeba coś dodawać?
5/5
Tomasz
Kampania na Mapy Google uratowała moją kawiarnię przed zamknięciem.
5/5

Natalia

Poprawne zainstalowanie pełnej analityki na mojej stronie uświadomiło mi, które usługi mojej firmy cieszą się największą popularnością
5/5
Przemysław

Dlaczego warto współpracować z SemFury?

Realne cele

ustalamy wspólnie cele w ramach określonego czasu współpracy.

Plan współpracy

konkretne ramy czasowe, w których zobowiązujemy się zrealizować cele.

Brak zobowiązań czasowych

umowę możesz zakończyć w dowolnym momencie.

Rozliczenie za godziny pracy

płacisz za realnie przepracowany czas, a nie abonament.

Co miesiąc raport z prac

każda godzina jest rozliczona, o każdą możesz nas zapytać.

Szanujemy Twoje pieniądze

rozdzielamy Twój budżet na marketing i nasze wynagrodzenie.

2023 copyright SEMFURY. All rights reserved.

Aleje Jerozolimskie 123A, Warszawa

[email protected]

607 626 368