Kategorie

Marek
Konsultant SEMSEO

Porozmawiajmy o Twojej stronie

Jak zacząć reklamować się w Mapach Google?

Google Maps to jedno z najpopularniejszych narzędzi internetowych. Każdego dnia miliony osób korzystają z nich, aby znaleźć interesujące ich miejsca. Reklamowanie się w Mapach Google to doskonały sposób na dotarcie do potencjalnych klientów, którzy są już zainteresowani Twoją ofertą.

Oto kilka powodów, dla których warto reklamować się w Google Maps:

Dotarcie do potencjalnych klientów, którzy są już zainteresowani Twoją ofertą. Mapy Google są używane przez osoby, które szukają konkretnych miejsc lub usług. Reklamując się w Mapach Google, możesz dotrzeć do tych osób, które są najbardziej prawdopodobne do skorzystania z Twojej oferty.
Wysokie współczynniki klikalności (CTR). Reklamy w Mapach Google mają zazwyczaj wysokie współczynniki klikalności (CTR), co oznacza, że użytkownicy są bardziej skłonni do kliknięcia w Twoją reklamę.
Mierzone wyniki. Google Ads oferuje szeroki zakres narzędzi do pomiaru wyników Twojej kampanii. Dzięki temu możesz zobaczyć, jak Twoja kampania wpływa na ruch w Twojej witrynie, generowanie telefonów lub konwersje.

Reklamowanie się w Mapach Google może pomóc w przyciągnięciu nowych klientów i zwiększeniu rozpoznawalności marki.

Aby zacząć reklamować się w Mapach Google, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

  1. Utwórz konto Google Ads – Aby reklamować się w Mapach Google, musisz najpierw założyć konto Google Ads. Możesz to zrobić, przechodząc na stronę ads.google.com i klikając przycisk “Zacznij teraz”.
  2. Wybierz kampanię Lokalna usługa lub Lokalna awangarda – Google Ads oferuje dwie kampanie, które są przeznaczone specjalnie dla firm lokalnych: Lokalna usługa i Lokalna awangarda. Wybierz kampanię, która najlepiej odpowiada Twoim celom reklamowym.
  3. Skonfiguruj ustawienia kampanii – Po wybraniu kampanii musisz skonfigurować ustawienia kampanii, takie jak lokalizacja docelowa, grupa docelowa, słowa kluczowe, budżet i inne.
  4. Dodaj lokalizację – W Mapach Google reklamy są wyświetlane w oparciu o lokalizację, więc musisz dodać swoją lokalizację do konta Google My Business. Aby to zrobić, przejdź do Google My Business, utwórz konto i dodaj informacje o swojej firmie.
  5. Utwórz reklamę – Po skonfigurowaniu ustawień kampanii i dodaniu lokalizacji możesz utworzyć swoją reklamę. Reklamy w Mapach Google mogą zawierać informacje o firmie, zdjęcia, oferty i wiele innych.
  6. Zarządzaj kampanią – Po utworzeniu reklamy możesz zarządzać swoją kampanią, monitorując jej wyniki i wprowadzając zmiany w celu poprawienia skuteczności reklam.

Reklamowanie się w Mapach Google może być skutecznym sposobem na dotarcie do potencjalnych klientów, zwłaszcza jeśli prowadzisz lokalną firmę. Jednakże, dla uzyskania najlepszych wyników zaleca się dokładne planowanie i monitorowanie wyników kampanii reklamowej.

Zacznij reklamować się już od 780zł miesięcznie

krdzen.webp

Krzysztof Rdzeń
Project Manager

Zarządzanie projektami marketingu SEO/SEM wymaga doskonałej znajomości dokumentacji wyszukiwarki Google. Co roku Google wdraża nawet do dziesięciu znaczących aktualizacji swojego algorytmu.
Każda aktualizacja operuje na kilku poziomach: technicznych wymagań w stosunku do stron www, oczekiwań co do treści na stronie – ich zawartości oraz formy prezentacji, aż po sposób w jaki domena pozyskuje linki zewnętrzne
alemanski.webp

Andrzej Lemański
Marketing Manager

Wg badań IAB AdEx w czasach kryzysu tort reklamowy na polskim rynku wykazuje mocną tendencję do przesuwania się w stronę reklamy SEM.
Najwięcej traci wtedy display, a więc reklama wizerunkowa. Wynika to z faktu, że reklama SEM jest zaliczana do tzw performance marketing, czyli reklamy wydajnościowej. Jeśli liczy się koszt za każdą wydaną złotówkę nie ma lepszej drogi.

Klient na I miejscu

Pracujemy przez całą dobę, aby Ci pomóc. Napisz do nas w dowolnym momencie, a jeden z nas z przyjemnością szybko się z Tobą skontaktuje!

Wystarczyły 3 miesiące, aby SEMFURY dostarczyło mi pierwsze efekty pracy. Kolejne miesiące to już zwrot na obiecanym poziomie i dziś marketing pozyskuje klientów na poziomie działu handlowego
5/5
Rafał
Kampania Shopping podniosła obroty w moim sklepie internetowym o 300%. Czy trzeba coś dodawać?
5/5
Tomasz
Kampania na Mapy Google uratowała moją kawiarnię przed zamknięciem.
5/5

Natalia

Poprawne zainstalowanie pełnej analityki na mojej stronie uświadomiło mi, które usługi mojej firmy cieszą się największą popularnością
5/5
Przemysław

2023 copyright SEMFURY. All rights reserved.

Aleje Jerozolimskie 123A, Warszawa

[email protected]

607 626 368