Kategorie

Marek
Konsultant SEMSEO

Porozmawiajmy o Twojej stronie

Kto powinien reklamować się w Google shopping?

Google Shopping to platforma reklamowa, która pozwala firmom prezentować swoje produkty na stronie wyników wyszukiwania Google. Reklamy w Google Shopping wyświetlane są w formie listy produktów, zawierających zdjęcie, opis, cenę i nazwę sklepu internetowego.

W zasadzie każda firma, która sprzedaje produkty online, powinna rozważyć reklamowanie się w Google Shopping. W szczególności warto skorzystać z tej platformy, jeśli:

Posiadasz sklep internetowy i chcesz zwiększyć zasięg swojej oferty.

Chcesz dotrzeć do nowych klientów, którzy szukają produktów w Google.

Chcesz zwiększyć sprzedaż i konkurencyjność swojego sklepu internetowego.

Chcesz skutecznie reklamować swoje produkty, wykorzystując zdjęcia i ceny, które są łatwiejsze do zrozumienia przez klientów niż same teksty.

W przypadku skutecznie prowadzonej kampanii reklamowej w Google Shopping można oczekiwać ROAS wynoszącego 300-500%. Oznacza to, że na każde 1 złotówkę wydaną na reklamę, firma może otrzymać 3-5 złotych zysku.

Warto jednak pamiętać, że osiągnięcie takiego wyniku wymaga odpowiedniego przygotowania kampanii, ciągłej optymalizacji i monitorowania jej skuteczności.

Aktualna prowizja (koszt/obrót) z jaką pracujemy z naszym Klientami: 3,8%.

Wydajesz 380zł, Twój obrót to: 10.000zł

Zacznij reklamować się już od 780zł miesięcznie

Zobacz więcej naszych artykułów:

Jak zacząć reklamować się w Mapach Google?

Jaki budżet reklamowy Google dla firmy z obrotami 3-5 mln rocznie?

Pozycjonowanie w Google – jaka cena?

krdzen.webp

Krzysztof Rdzeń
Project Manager

Zarządzanie projektami marketingu SEO/SEM wymaga doskonałej znajomości dokumentacji wyszukiwarki Google. Co roku Google wdraża nawet do dziesięciu znaczących aktualizacji swojego algorytmu.
Każda aktualizacja operuje na kilku poziomach: technicznych wymagań w stosunku do stron www, oczekiwań co do treści na stronie – ich zawartości oraz formy prezentacji, aż po sposób w jaki domena pozyskuje linki zewnętrzne
alemanski.webp

Andrzej Lemański
Marketing Manager

Wg badań IAB AdEx w czasach kryzysu tort reklamowy na polskim rynku wykazuje mocną tendencję do przesuwania się w stronę reklamy SEM.
Najwięcej traci wtedy display, a więc reklama wizerunkowa. Wynika to z faktu, że reklama SEM jest zaliczana do tzw performance marketing, czyli reklamy wydajnościowej. Jeśli liczy się koszt za każdą wydaną złotówkę nie ma lepszej drogi.

Klient na I miejscu

Pracujemy przez całą dobę, aby Ci pomóc. Napisz do nas w dowolnym momencie, a jeden z nas z przyjemnością szybko się z Tobą skontaktuje!

Wystarczyły 3 miesiące, aby SEMFURY dostarczyło mi pierwsze efekty pracy. Kolejne miesiące to już zwrot na obiecanym poziomie i dziś marketing pozyskuje klientów na poziomie działu handlowego
5/5
Rafał
Kampania Shopping podniosła obroty w moim sklepie internetowym o 300%. Czy trzeba coś dodawać?
5/5
Tomasz
Kampania na Mapy Google uratowała moją kawiarnię przed zamknięciem.
5/5

Natalia

Poprawne zainstalowanie pełnej analityki na mojej stronie uświadomiło mi, które usługi mojej firmy cieszą się największą popularnością
5/5
Przemysław

2023 copyright SEMFURY. All rights reserved.

Aleje Jerozolimskie 123A, Warszawa

[email protected]

607 626 368