Kategorie

Marek
Konsultant SEMSEO

Porozmawiajmy o Twojej stronie

Pozycjonowanie shoper

Shoper to platforma e-commerce, która pozwala na łatwe tworzenie i prowadzenie sklepu internetowego. Aby poprawić pozycjonowanie sklepu Shoper w wynikach wyszukiwania, można podjąć następujące kroki:

  1. Słowa kluczowe – przeprowadzenie badania słów kluczowych i ich umieszczenie w treściach na stronie, meta-opisach, nazwach produktów i innych miejscach, co pozwoli na zwiększenie widoczności sklepu w wynikach wyszukiwania.
  2. Struktura adresów URL – należy zadbać o poprawną strukturę adresów URL, która pozwoli na łatwiejsze indeksowanie strony przez wyszukiwarki.
  3. Unikalna treść – warto zadbać o unikalną treść na stronie sklepu, która przyciągnie użytkowników i pozwoli na uzyskanie lepszych pozycji w wynikach wyszukiwania.
  4. Meta-opisy – warto zadbać o unikalne meta-opisy dla każdej podstrony sklepu, zawierające odpowiednie słowa kluczowe, co pozwoli na zwiększenie widoczności sklepu w wynikach wyszukiwania.
  5. Linki wewnętrzne – warto zadbać o poprawne linkowanie wewnętrzne na stronie sklepu, co pozwoli na lepsze indeksowanie strony przez wyszukiwarki.
  6. Optymalizacja obrazków – warto zadbać o optymalizację obrazków na stronie sklepu, tak aby miały odpowiednie nazwy plików i opisy, co pozwoli na lepsze indeksowanie strony przez wyszukiwarki.
  7. Współpraca z blogerami – warto nawiązać współpracę z blogerami lub influencerami, którzy mogą napisać recenzję lub opinię o Twoim sklepie, co pozwoli na zwiększenie jego widoczności w sieci.
  8. Social media – warto korzystać z social media i promować swoje produkty w sieci, co pozwoli na dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów i zwiększenie widoczności sklepu.

Pamiętaj, że pozycjonowanie sklepu Shoper w wynikach wyszukiwania to proces długoterminowy, wymagający ciągłej pracy i monitorowania wyników działań. Ile czasu i pieniędzy zajmuje wypozycjonowanie sklepu na platformie shoper, który ma tysiąc produktów i 30 kategorii produktowych? Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wiele czynników wpływa na czas i koszty pozycjonowania sklepu internetowego. Jednakże, w przypadku sklepu Shoper z tysiącem produktów i 30 kategoriami produktowymi, można przyjąć, że proces wypozycjonowania może zająć od kilku miesięcy do nawet kilku lat, w zależności od konkurencyjności branży oraz stopnia konkurencji w wynikach wyszukiwania dla wybranych słów kluczowych. Jeśli chodzi o optymalizację podstawowych elementów takich jak słowa kluczowe, struktura adresów URL, meta-opisy, linkowanie wewnętrzne czy optymalizacja obrazków, to można szacować, że poświęcenie na to 5-10 godzin tygodniowo może być wystarczające, aby zobaczyć pewne efekty w wynikach wyszukiwania w ciągu kilku miesięcy. Jednakże, jeśli sklep internetowy jest w konkurencyjnej branży, to może być konieczne poświęcenie na optymalizację więcej czasu w tygodniu, np. 20-30 godzin, aby uzyskać pozytywne wyniki w krótszym czasie. Koszty pozycjonowania sklepu na platformie Shoper również mogą się różnić w zależności od wybranych działań i stopnia zaawansowania optymalizacji. Koszty te obejmują m.in. koszty związane z badaniem słów kluczowych, tworzeniem unikalnej treści, linkowaniem, optymalizacją strony i wypozycjonowaniem. Zazwyczaj koszty takiej usługi wahają się od kilku tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale mogą się znacznie różnić w zależności od konkurencyjności branży i stopnia zaawansowania działań SEO. W przypadku sklepu Shoper z tysiącem produktów i 30 kategoriami produktowymi, koszty wypozycjonowania mogą wynosić od kilku tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na te koszty będą wpływały czynniki takie jak stopień konkurencji w branży, stopień zaawansowania optymalizacji, liczba słów kluczowych, liczba produktów i kategorii, na jakie składa się sklep internetowy.

krdzen.webp

Krzysztof Rdzeń
Project Manager

Zarządzanie projektami marketingu SEO/SEM wymaga doskonałej znajomości dokumentacji wyszukiwarki Google. Co roku Google wdraża nawet do dziesięciu znaczących aktualizacji swojego algorytmu.
Każda aktualizacja operuje na kilku poziomach: technicznych wymagań w stosunku do stron www, oczekiwań co do treści na stronie – ich zawartości oraz formy prezentacji, aż po sposób w jaki domena pozyskuje linki zewnętrzne
alemanski.webp

Andrzej Lemański
Marketing Manager

Wg badań IAB AdEx w czasach kryzysu tort reklamowy na polskim rynku wykazuje mocną tendencję do przesuwania się w stronę reklamy SEM.
Najwięcej traci wtedy display, a więc reklama wizerunkowa. Wynika to z faktu, że reklama SEM jest zaliczana do tzw performance marketing, czyli reklamy wydajnościowej. Jeśli liczy się koszt za każdą wydaną złotówkę nie ma lepszej drogi.

Klient na I miejscu

Pracujemy przez całą dobę, aby Ci pomóc. Napisz do nas w dowolnym momencie, a jeden z nas z przyjemnością szybko się z Tobą skontaktuje!

Wystarczyły 3 miesiące, aby SEMFURY dostarczyło mi pierwsze efekty pracy. Kolejne miesiące to już zwrot na obiecanym poziomie i dziś marketing pozyskuje klientów na poziomie działu handlowego
5/5
Rafał
Kampania Shopping podniosła obroty w moim sklepie internetowym o 300%. Czy trzeba coś dodawać?
5/5
Tomasz
Kampania na Mapy Google uratowała moją kawiarnię przed zamknięciem.
5/5

Natalia

Poprawne zainstalowanie pełnej analityki na mojej stronie uświadomiło mi, które usługi mojej firmy cieszą się największą popularnością
5/5
Przemysław

2023 copyright SEMFURY. All rights reserved.

Aleje Jerozolimskie 123A, Warszawa

[email protected]

607 626 368