Kategorie

Marek
Konsultant SEMSEO

Porozmawiajmy o Twojej stronie

Ile kosztuje prowadzenie konta Google Ads?

Ile kosztuje prowadzenie konta Google Ads?

Koszt prowadzenia konta Google Ads składa się z szeregu elementów i zależy od tego, czy posiadamy wewnętrzny dział marketingu, czy też zlecamy prace na zewnątrz, do wyspecjalizowanego podmiotu.

Dwa najważniejsze koszty prowadzenia konta to wydatki na specjalistę oraz sam budżet. Zazwyczaj pierwsza kwota jest większym problemem i przerasta budżet – jeśli jesteśmy małym lub średnim przedsiębiorstwem. Mówimy tu o kwotach rzędu 12-15 tysięcy złotych wynagrodzenia brutto brutto. A do tego trzeba dodać budżet reklamowy, czyli to, co faktycznie potencjalnie może zarobić na naszą firmę. Ale o tym w dalszej części tekstu.

Dodajmy też, że najbardziej wydajne jest pierwsze 20-40 godzin pracy specjalisty przy koncie Google Ads. Następne godziny to często praca wtórna, której efekty nie są już tak spektakularne, ale czas jaki daje etat musi być jakoś wykorzystywany. Dlatego tylko bardzo duże i dobrze zorganizowane firmy w pełni potrafią wykorzystać w pełni potencjał etatowych pracowników, którzy są odpowiednio obciążeni pracą, a przy tym mają też czas na dokształcanie się.

Budżet reklamowy Google Ads powinien zawierać się w kwocie minimum 1000zł miesięcznie, jeśli mówimy o małym biznesie. W przypadku sklepów e-commerce trzeba tę kwotę podwoić, a poważniejsze biznesy e-commerce bez problemu wchodzą na pułap 10.000zł samego budżetu miesięcznie. Powodem są spektakularne zwroty z nakładów, sięgające kilkuset procent. O ile kampanię prowadzą odpowiedni specjaliści, a strona internetowa została prawidłowo przygotowana pod kątem UX.

Jak oszczędzić miesięcznie 33.100zł na SEO/SEM?

krdzen.webp

Krzysztof Rdzeń
Project Manager

Zarządzanie projektami marketingu SEO/SEM wymaga doskonałej znajomości dokumentacji wyszukiwarki Google. Co roku Google wdraża nawet do dziesięciu znaczących aktualizacji swojego algorytmu.
Każda aktualizacja operuje na kilku poziomach: technicznych wymagań w stosunku do stron www, oczekiwań co do treści na stronie – ich zawartości oraz formy prezentacji, aż po sposób w jaki domena pozyskuje linki zewnętrzne
alemanski.webp

Andrzej Lemański
Marketing Manager

Wg badań IAB AdEx w czasach kryzysu tort reklamowy na polskim rynku wykazuje mocną tendencję do przesuwania się w stronę reklamy SEM.
Najwięcej traci wtedy display, a więc reklama wizerunkowa. Wynika to z faktu, że reklama SEM jest zaliczana do tzw performance marketing, czyli reklamy wydajnościowej. Jeśli liczy się koszt za każdą wydaną złotówkę nie ma lepszej drogi.

Klient na I miejscu

Pracujemy przez całą dobę, aby Ci pomóc. Napisz do nas w dowolnym momencie, a jeden z nas z przyjemnością szybko się z Tobą skontaktuje!

Wystarczyły 3 miesiące, aby SEMFURY dostarczyło mi pierwsze efekty pracy. Kolejne miesiące to już zwrot na obiecanym poziomie i dziś marketing pozyskuje klientów na poziomie działu handlowego
5/5
Rafał
Kampania Shopping podniosła obroty w moim sklepie internetowym o 300%. Czy trzeba coś dodawać?
5/5
Tomasz
Kampania na Mapy Google uratowała moją kawiarnię przed zamknięciem.
5/5

Natalia

Poprawne zainstalowanie pełnej analityki na mojej stronie uświadomiło mi, które usługi mojej firmy cieszą się największą popularnością
5/5
Przemysław

2023 copyright SEMFURY. All rights reserved.

Aleje Jerozolimskie 123A, Warszawa

[email protected]

607 626 368