Kategorie

Marek
Konsultant SEMSEO

Porozmawiajmy o Twojej stronie

Jaki budżet Google Ads dla firmy z obrotami poniżej 2 mln rocznie?

Google Ads to potężne narzędzie do promocji biznesu w internecie. Właściwie zaplanowana kampania reklamowa w tej usłudze może przynieść wiele korzyści dla firmy. Jednak, jak określić optymalny budżet na kampanię Google Ads, zwłaszcza gdy firma generuje obroty poniżej 2 milionów złotych? W przypadku firm usługowych i handlowych, odpowiedź na to pytanie może się różnić.

Firmy usługowe, takie jak agencje marketingowe, usługi księgowe, IT czy kreatywne, zazwyczaj działają na zasadzie świadczenia usług na zlecenie klienta, a ich wynik finansowy jest w dużej mierze uzależniony od ilości i jakości zleceń. Dlatego, optymalny budżet na kampanie Google Ads dla firm usługowych zależy w dużej mierze od tego, ile gotowi są zainwestować w pozyskanie nowych klientów. Zwykle, w przypadku takich firm, budżet reklamowy powinien wynosić około 5-10% rocznych przychodów. Dla firmy z rocznymi obrotami poniżej 2 milionów złotych, optymalny budżet reklamowy powinien wynosić w granicach 10-15 tysięcy złotych rocznie.

Firmy handlowe, takie jak sklepy internetowe czy hurtownie, zazwyczaj oferują swoje produkty w sieci, a ich wynik finansowy zależy od liczby sprzedanych produktów i marży. W przypadku firm handlowych, optymalny budżet na kampanie Google Ads zależy od wielkości marży, czyli różnicy między kosztami zakupu i sprzedaży produktów. Zwykle, w przypadku takich firm, budżet reklamowy powinien wynosić około 3-5% rocznych przychodów. Dla firmy handlowej z rocznymi obrotami poniżej 2 milionów złotych, optymalny budżet reklamowy powinien wynosić w granicach 20-30 tysięcy złotych rocznie.

Oczywiście, ostateczny wybór budżetu reklamowego zależy od indywidualnych potrzeb i celów każdej firmy, a także od konkurencji w branży i wymagań rynkowych. Warto również pamiętać, że dobry budżet na kampanie Google Ads to tylko jeden z elementów skutecznej strategii marketingowej, która powinna obejmować również inne narzędzia i działania, takie jak content marketing, social media, SEO czy e-mail marketing.

Jak oszczędzić miesięcznie 33.100zł na SEO/SEM?

krdzen.webp

Krzysztof Rdzeń
Project Manager

Zarządzanie projektami marketingu SEO/SEM wymaga doskonałej znajomości dokumentacji wyszukiwarki Google. Co roku Google wdraża nawet do dziesięciu znaczących aktualizacji swojego algorytmu.
Każda aktualizacja operuje na kilku poziomach: technicznych wymagań w stosunku do stron www, oczekiwań co do treści na stronie – ich zawartości oraz formy prezentacji, aż po sposób w jaki domena pozyskuje linki zewnętrzne
alemanski.webp

Andrzej Lemański
Marketing Manager

Wg badań IAB AdEx w czasach kryzysu tort reklamowy na polskim rynku wykazuje mocną tendencję do przesuwania się w stronę reklamy SEM.
Najwięcej traci wtedy display, a więc reklama wizerunkowa. Wynika to z faktu, że reklama SEM jest zaliczana do tzw performance marketing, czyli reklamy wydajnościowej. Jeśli liczy się koszt za każdą wydaną złotówkę nie ma lepszej drogi.

Klient na I miejscu

Pracujemy przez całą dobę, aby Ci pomóc. Napisz do nas w dowolnym momencie, a jeden z nas z przyjemnością szybko się z Tobą skontaktuje!

Wystarczyły 3 miesiące, aby SEMFURY dostarczyło mi pierwsze efekty pracy. Kolejne miesiące to już zwrot na obiecanym poziomie i dziś marketing pozyskuje klientów na poziomie działu handlowego
5/5
Rafał
Kampania Shopping podniosła obroty w moim sklepie internetowym o 300%. Czy trzeba coś dodawać?
5/5
Tomasz
Kampania na Mapy Google uratowała moją kawiarnię przed zamknięciem.
5/5

Natalia

Poprawne zainstalowanie pełnej analityki na mojej stronie uświadomiło mi, które usługi mojej firmy cieszą się największą popularnością
5/5
Przemysław

2023 copyright SEMFURY. All rights reserved.

Aleje Jerozolimskie 123A, Warszawa

[email protected]

607 626 368