Kategorie

Marek
Konsultant SEMSEO

Porozmawiajmy o Twojej stronie

Jaki ROAS można osiągnąć reklamując się w Google Shopping?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaki ROAS (Return on Ad Spend) można osiągnąć reklamując się w Google Shopping, ponieważ wynik ten zależy od wielu czynników, takich jak:

Branża, w której działa Twoja firma. W niektórych branżach koszt reklamowania się w Google Shopping jest wyższy, a konkurencja większa, co może wpłynąć na osiągany ROAS.

Ceny produktów, które oferujesz. Wyższe ceny mogą wymagać większego nakładu finansowego na reklamę, a to może wpłynąć na ROAS.

Skuteczność Twojej strony internetowej. W przypadku, gdy Twoja strona nie jest zoptymalizowana pod kątem konwersji, ROAS może być niższy.

Skuteczność kampanii reklamowej. Skuteczna kampania reklamowa, dobrze dopasowana do grupy docelowej, może przynieść wyższy ROAS.

Mimo to, w przypadku skutecznie prowadzonej kampanii reklamowej w Google Shopping można oczekiwać ROAS wynoszącego 300-500%. Oznacza to, że na każde 1 złotówkę wydaną na reklamę, firma może otrzymać 3-5 złotych zysku.

Warto jednak pamiętać, że osiągnięcie takiego wyniku wymaga odpowiedniego przygotowania kampanii, ciągłej optymalizacji i monitorowania jej skuteczności.

Zacznij reklamować się już od 695zł miesięcznie

krdzen.webp

Krzysztof Rdzeń
Project Manager

Zarządzanie projektami marketingu SEO/SEM wymaga doskonałej znajomości dokumentacji wyszukiwarki Google. Co roku Google wdraża nawet do dziesięciu znaczących aktualizacji swojego algorytmu.
Każda aktualizacja operuje na kilku poziomach: technicznych wymagań w stosunku do stron www, oczekiwań co do treści na stronie – ich zawartości oraz formy prezentacji, aż po sposób w jaki domena pozyskuje linki zewnętrzne
alemanski.webp

Andrzej Lemański
Marketing Manager

Wg badań IAB AdEx w czasach kryzysu tort reklamowy na polskim rynku wykazuje mocną tendencję do przesuwania się w stronę reklamy SEM.
Najwięcej traci wtedy display, a więc reklama wizerunkowa. Wynika to z faktu, że reklama SEM jest zaliczana do tzw performance marketing, czyli reklamy wydajnościowej. Jeśli liczy się koszt za każdą wydaną złotówkę nie ma lepszej drogi.

Klient na I miejscu

Pracujemy przez całą dobę, aby Ci pomóc. Napisz do nas w dowolnym momencie, a jeden z nas z przyjemnością szybko się z Tobą skontaktuje!

Wystarczyły 3 miesiące, aby SEMFURY dostarczyło mi pierwsze efekty pracy. Kolejne miesiące to już zwrot na obiecanym poziomie i dziś marketing pozyskuje klientów na poziomie działu handlowego
5/5
Rafał
Kampania Shopping podniosła obroty w moim sklepie internetowym o 300%. Czy trzeba coś dodawać?
5/5
Tomasz
Kampania na Mapy Google uratowała moją kawiarnię przed zamknięciem.
5/5

Natalia

Poprawne zainstalowanie pełnej analityki na mojej stronie uświadomiło mi, które usługi mojej firmy cieszą się największą popularnością
5/5
Przemysław

2023 copyright SEMFURY. All rights reserved.

Aleje Jerozolimskie 123A, Warszawa

[email protected]

607 626 368