Edit Template

Kategorie

Marek
Konsultant SEMSEO

Porozmawiajmy o Twojej stronie

Pozycjonowanie organiczne: klucz do długotrwałego sukcesu w sieci

Pozycjonowanie organiczne, zwane również SEO (Search Engine Optimization), odnosi się do działań mających na celu poprawę widoczności strony internetowej w organicznych, czyli niepłatnych, wynikach wyszukiwania. To długotrwały proces, który, jeśli jest dobrze zrealizowany, przynosi trwałe korzyści dla Twojej strony internetowej i biznesu. W tym artykule omówimy kluczowe aspekty pozycjonowania organicznego.

1. Badanie słów kluczowych

Pierwszym krokiem w pozycjonowaniu organicznym jest badanie słów kluczowych. To proces identyfikowania słów i fraz, które Twoi potencjalni klienci mogą wpisywać w wyszukiwarki, gdy szukają produktów lub usług, które oferujesz. Wybór odpowiednich słów kluczowych i ich użycie w treściach na Twojej stronie jest kluczowe dla poprawy Twojego rankingu w wynikach wyszukiwania.

case-studies

2. Optymalizacja na stronie

Optymalizacja na stronie odnosi się do działań podejmowanych bezpośrednio na Twojej stronie internetowej, aby poprawić jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Obejmuje to optymalizację treści (na przykład, używanie słów kluczowych w treści, nagłówkach i tagach meta), a także optymalizację techniczną (na przykład, poprawa szybkości ładowania strony, tworzenie przyjaznej struktury URL, zapewnienie responsywności strony).

3. Budowanie linków

Budowanie linków, znane również jako off-page SEO, odnosi się do działań mających na celu zdobycie linków z innych stron do Twojej strony. Wyszukiwarki traktują te linki jako “głosy zaufania”, które pomagają poprawić pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Budowanie linków można osiągnąć na różne sposoby, w tym poprzez tworzenie wartościowej treści, które inne strony będą chciały udostępnić, lub poprzez nawiązanie partnerstw z innymi stronami.

4. Monitorowanie i analiza

Pozycjonowanie organiczne to proces ciągły, który wymaga regularnego monitorowania i analizy. Musisz regularnie sprawdzać swoje pozycje w wynikach wyszukiwania, analizować ruch na swojej stronie, sprawdzać, które słowa kluczowe generują najwięcej ruchu, i dostosowywać swoją strategię w oparciu o te dane.

Podsumowując, pozycjonowanie organiczne to długotrwały proces, który wymaga czasu, umiejętności i cierpliwości. Nie ma szybkich drogówek do sukcesu w SEO, ale z właściwą strategią, możesz znacząco zwiększyć widoczność swojej strony, przyciągnąć więcej kwalifikowanego ruchu i zwiększyć sprzedaż.

case-studies
krdzen.webp

Krzysztof Rdzeń
Project Manager

Zarządzanie projektami marketingu SEO/SEM wymaga doskonałej znajomości dokumentacji wyszukiwarki Google. Co roku Google wdraża nawet do dziesięciu znaczących aktualizacji swojego algorytmu.
Każda aktualizacja operuje na kilku poziomach: technicznych wymagań w stosunku do stron www, oczekiwań co do treści na stronie – ich zawartości oraz formy prezentacji, aż po sposób w jaki domena pozyskuje linki zewnętrzne
alemanski.webp

Andrzej Lemański
Marketing Manager

Wg badań IAB AdEx w czasach kryzysu tort reklamowy na polskim rynku wykazuje mocną tendencję do przesuwania się w stronę reklamy SEM.
Najwięcej traci wtedy display, a więc reklama wizerunkowa. Wynika to z faktu, że reklama SEM jest zaliczana do tzw performance marketing, czyli reklamy wydajnościowej. Jeśli liczy się koszt za każdą wydaną złotówkę nie ma lepszej drogi.

Klient na I miejscu

Pracujemy przez całą dobę, aby Ci pomóc. Napisz do nas w dowolnym momencie, a jeden z nas z przyjemnością szybko się z Tobą skontaktuje!

Wystarczyły 3 miesiące, aby SEMFURY dostarczyło mi pierwsze efekty pracy. Kolejne miesiące to już zwrot na obiecanym poziomie i dziś marketing pozyskuje klientów na poziomie działu handlowego
5/5
Rafał
Kampania Shopping podniosła obroty w moim sklepie internetowym o 300%. Czy trzeba coś dodawać?
5/5
Tomasz
Kampania na Mapy Google uratowała moją kawiarnię przed zamknięciem.
5/5

Natalia

Poprawne zainstalowanie pełnej analityki na mojej stronie uświadomiło mi, które usługi mojej firmy cieszą się największą popularnością
5/5
Przemysław

Dlaczego warto współpracować z SemFury?

Realne cele

ustalamy wspólnie cele w ramach określonego czasu współpracy.

Plan współpracy

konkretne ramy czasowe, w których zobowiązujemy się zrealizować cele.

Brak zobowiązań czasowych

umowę możesz zakończyć w dowolnym momencie.

Rozliczenie za godziny pracy

płacisz za realnie przepracowany czas, a nie abonament.

Co miesiąc raport z prac

każda godzina jest rozliczona, o każdą możesz nas zapytać.

Szanujemy Twoje pieniądze

rozdzielamy Twój budżet na marketing i nasze wynagrodzenie.

2023 copyright SEMFURY. All rights reserved.

Aleje Jerozolimskie 123A, Warszawa

[email protected]

607 626 368