Kategorie

Marek
Konsultant SEMSEO

Porozmawiajmy o Twojej stronie

Na czym polega reklama w Google Ads?

Reklama w Google Ads polega na promowaniu swojego produktu lub usługi poprzez wyświetlanie płatnych reklam w wynikach wyszukiwania Google lub na stronach partnerów Google. Reklamy wyświetlane są na podstawie słów kluczowych, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę Google lub na podstawie ich zachowań online.

Głównym celem reklam w Google Ads jest dotarcie do potencjalnych klientów, którzy szukają produktów lub usług związanych z Twoją branżą. Reklamy w Google Ads są skuteczne, ponieważ pozwalają na precyzyjne targetowanie i dostarczanie reklam do odpowiednich grup docelowych.

Reklama w Google Ads działa na zasadzie aukcji. To znaczy, że reklamy konkurują ze sobą, a najwyższa oferta za kliknięcie (CPC) wygrywa. Jednak cena kliknięcia nie jest jedynym czynnikiem, który decyduje o tym, która reklama zostanie wyświetlona. Google bierze również pod uwagę jakość i trafność reklamy oraz jakość strony docelowej, na którą prowadzi reklama.

Reklamy w Google Ads pozwalają na dokładne śledzenie wyników kampanii i optymalizację jej na bieżąco. Można mierzyć skuteczność reklam w oparciu o konwersje, zyski lub inne cele, co umożliwia lepsze dostosowanie kampanii do potrzeb biznesowych i zwiększenie zwrotu z inwestycji.

Jak oszczędzić miesięcznie 33.100zł na SEO/SEM?

Zobacz więcej naszych artykułów:

Pozycjonowanie shoper

Jak wykupić reklamę w Google?

Optymalizacja sklepu internetowego

krdzen.webp

Krzysztof Rdzeń
Project Manager

Zarządzanie projektami marketingu SEO/SEM wymaga doskonałej znajomości dokumentacji wyszukiwarki Google. Co roku Google wdraża nawet do dziesięciu znaczących aktualizacji swojego algorytmu.
Każda aktualizacja operuje na kilku poziomach: technicznych wymagań w stosunku do stron www, oczekiwań co do treści na stronie – ich zawartości oraz formy prezentacji, aż po sposób w jaki domena pozyskuje linki zewnętrzne
alemanski.webp

Andrzej Lemański
Marketing Manager

Wg badań IAB AdEx w czasach kryzysu tort reklamowy na polskim rynku wykazuje mocną tendencję do przesuwania się w stronę reklamy SEM.
Najwięcej traci wtedy display, a więc reklama wizerunkowa. Wynika to z faktu, że reklama SEM jest zaliczana do tzw performance marketing, czyli reklamy wydajnościowej. Jeśli liczy się koszt za każdą wydaną złotówkę nie ma lepszej drogi.

Klient na I miejscu

Pracujemy przez całą dobę, aby Ci pomóc. Napisz do nas w dowolnym momencie, a jeden z nas z przyjemnością szybko się z Tobą skontaktuje!

Wystarczyły 3 miesiące, aby SEMFURY dostarczyło mi pierwsze efekty pracy. Kolejne miesiące to już zwrot na obiecanym poziomie i dziś marketing pozyskuje klientów na poziomie działu handlowego
5/5
Rafał
Kampania Shopping podniosła obroty w moim sklepie internetowym o 300%. Czy trzeba coś dodawać?
5/5
Tomasz
Kampania na Mapy Google uratowała moją kawiarnię przed zamknięciem.
5/5

Natalia

Poprawne zainstalowanie pełnej analityki na mojej stronie uświadomiło mi, które usługi mojej firmy cieszą się największą popularnością
5/5
Przemysław

2023 copyright SEMFURY. All rights reserved.

Aleje Jerozolimskie 123A, Warszawa

[email protected]

607 626 368