Zamieniamy większą ilość odwiedzin strony, na większą ilość klientów i sprzedaży. SXO zapewnia lepsze doświadczenia użytkowników, co zwiększa konwersję.
Wypełnij formularz i zarezerwuj rozmowę





Czym jest SXO?
SXO to połączenie SEO (Search Engine Optimization) i UX (User Experience), czyli optymalizacji strony internetowej pod kątem wyszukiwarek oraz doświadczeń użytkownika.
W przeciwieństwie do SEO, SXO nie skupia się wyłącznie na zdobywaniu ruchu organicznego, ale kładzie nacisk na zachowanie użytkownika na stronie i realizację jego celów. W SXO chodzi więc nie tylko o przyciągnięcie użytkowników, ale również zwiększenie konwersji, czyli np. wypełnienie formularza kontaktowego, zakup produktu.
Potencjał SXO docenia Google, premiując strony nie tylko dobrze zoptymalizowane pod wyszukiwarki (SEO), ale także przyjazne użytkownikom (UX). Dlatego właśnie połączenie tych działań, czyli SXO, to klucz do sukcesu w digital marketingu.
Strategia SXO, która działa
Aby wykorzystać potencjał SXO, czyli nie tylko polepszyć pozycję strony w wynikach wyszukiwania, ale także zwiększyć konwersję przez poprawę doświadczeń użytkownika, należy:
zoptymalizować stronę pod SEO | zadbać o intuicyjną nawigację oraz UX/UI | zapewnić szybkie ładowanie strony | |||
dostosować stronę do ekranów wszystkich urządzeń | dopasować treści na stronie do potrzeb użytkownika | zoptymalizować ścieżkę zakupową |

Ekspert SemFury o SXO:
SXO przestało być trendem i stało się fundamentem nowoczesnego marketingu digitalowego. Dziś liczy się przecież nie tylko pozycja w Google, ale też to, co dzieje się po kliknięciu link. Firmy, które to zrozumieją i wdrożą SXO, zyskają nie tylko lepsze pozycje, ale przede wszystkim większe zaangażowanie klientów i zwiększą swoją konkurencyjność na każdym rynku.
Krzysztof Rdzeń (napisz do mnie: [email protected])
Pozycjonowanie w Google Maps od SemFury — co obejmuje?
Łączymy SXO z UX oraz CRO (optymalizacją współczynnika konwersji), aby nie tylko zwiększyć widoczność w Google, ale poprawić doświadczenia użytkowników, a w konsekwencji zmaksymalizować konwersję w następujący sposób:
- Wykonujemy analizę SEO, która jest podstawą optymalizacji technicznej strony, doboru słów kluczowych oraz zbadania jakości treści.
- Analizujemy użyteczność strony, intuicyjność nawigacji i doświadczenia użytkowników (UX/UI).
- Identyfikujemy punkty, w których użytkownicy rezygnują z interakcji lub zakupów.
- Na podstawie uzyskanych danych tworzymy spójną strategię SXO, łączącą optymalizację techniczną, skuteczny content marketing i optymalizację ścieżki zakupowej.
- Wdrażamy techniczne SEO, między innymi poprawiając szybkość ładowania strony, struktury URL, polepszając indeksowanie.
- Dostarczamy treści, które nie tylko pozycjonują strony, ale także odpowiadają na potrzeby i pytania użytkowników.
- Poprawiamy design strony, czytelność komunikacji oraz intuicyjność nawigacji.
- Zapewniamy płynne i poprawne działanie strony na ekranach wszystkich urządzeń mobilnych.
- Usprawniamy proces zakupowy m.in. przez minimalizację kroków w koszyku i transparentne informacje o płatnościach.
- Testujemy różne CTA i wdrażamy najskuteczniejsze Wezwania do działania.
- Dopasowujemy komunikaty i treści do preferencji i oczekiwań użytkownika.
- Stale monitorujemy i analizujemy dane dotyczące ruchu, konwersji i zaangażowania użytkowników, aby optymalizować naszą strategię SXO, zwiększając jej skuteczność.
Jeśli odłożysz SXO na później…
Odkryj, co może się stać, jeśli Twoja firma będzie zwlekała z wdrożeniem działań SXO.

- brak działań zwiększających widoczność strony to mniejszy ruch organiczny i mniej klientów,
- bez intuicyjnej nawigacji, czytelnych treści i szybkiego działania strony, użytkownicy opuszczą ją w pierwszych sekundach,
- trudna i kręta ścieżka zakupowa, źle zaprojektowane CTA sprawiają, że użytkownicy nie kupują i nie podejmują innych (oczekiwanych) działań na stronie,
- nawet jeśli strona generuje już duży ruch, brak optymalizacji pod kątem konwersji nie pozwala wykorzystać tego potencjału,
- brak dopracowanego SXO obniża efektywność marketingu, w tym również kampanii reklamowych, więc marnuje Twój budżet,
- jeśli konkurencja wdroży SXO, jej strona będzie łatwiejsza w obsłudze i lepiej widoczna w Google, przez co użytkownicy wybiorą właśnie ją.
Czy naprawdę uważasz, że z SXO możesz jeszcze poczekać?
Umów się na konsultację
Cennik pozycjonowania organicznego i działań marketingowych
Sprawdź wygodny i przejrzysty cennik usług SemFury. Znajdź plan dopasowany do Twoich preferencji lub skontaktuj się z nami, żebyśmy mogli dopasować ofertę do Twoich potrzeb.
Dzięki naszej współpracy:
zyskasz skuteczne pozycjonowanie organiczne, które poprawi pozycję Twoje strony w wynikach Google | uatrakcyjnisz wizerunek w sieci Twój lub Twojego produktu / usługi | zwiększysz konwersję na stronie, jednocześnie obniżając koszty pozyskania leada |
zwiększysz rozpoznawalność Twojej marki | zapewnisz sobie stały dopływ klientów zainteresowanych Twoją ofertą | zwiększysz przychód, nie wydając fortuny na reklamy Google |
polepszysz doświadczenia odbiorcy (UX) z korzystania z Twojego serwisu | zwiększysz ruch na stronie przez cały rok | zrealizujesz również długofalowe cele, które mogą przynosić korzyści przez wiele miesięcy, a nawet lat. |
Sprawdź case study
Zobacz opisy przypadków naszych Klientów, aby przekonać się, jak wygląda współpraca z nami i dlaczego jest tak opłacalna.
SXO — odpowiedzi na najpopularniejsze pytania
Czym różni się SXO od SEO?
Podczas gdy SEO skupia się głównie na technicznych aspektach optymalizacji strony oraz linkowaniu, SXO uzupełnia te działania o optymalizację nawigacji oraz ogólnego zadowolenia użytkownika.
Jakie korzyści przynosi wdrożenie SXO?
Dopracowana strategia SXO zwiększa widoczność strony w wynikach wyszukiwania oraz konwersję, czyli zaangażowanie użytkownika, dzięki polepszeniu jego doświadczeń na stronie.
Czy opłaca się inwestować w SXO?
Tak, ponieważ działania te (wdrożone profesjonalnie) są skuteczne, co potwierdzają dane analityczne i sprzedażowe. Co więcej, Google coraz mocniej premiuje strony zoptymalizowane właśnie pod kątem doświadczeń użytkownika.
Jak mierzyć efektywność działań SXO?
W tym celu stosuje się zestawy różnych wskaźników np.: pozycje w wynikach wyszukiwania, ilość i jakość ruchu na stronie, współczynnik odrzuceń, średni czas spędzony na stronie, liczbę i wartość konwersji oraz wskaźnik ROI.